Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Matias Almeyda zgjidhet trajner i kombëtares së Kilit

Matias Almeyda është trajneri i ri i kombëtares së Kilit.

Ish-mesfushori i Parmës, Lazios dhe Interit mposhti konkurrencën e emrave si Jose Peckerman, Sebastian Beccacece dhe Hernan Crespo.

Gjithashtu në garë për stolin e “Rojas” ishte edhe Roberto Donadoni, i cili sipas mediave, ishte shumë pranë emërimit, por drejtuesit e Federatës së Futbollit në Kili zgjodhën pikërisht 47-vjeçarin për ta drejtuar kombëtaren deri në Botërorin e Katar 2022.

Postime të ngjashme

Mercedes-AMG paraqet tre vetura garash për nder të “Red Sow”

D V

“Juventusi ka ofruar çfarë kemi kërkuar” – presidenti i Santos konfirmon marrëveshjen me Biankonerët për Kaio Jorgen

D V

Ekipi i xhudos së bashku me kryeministrin Kurti flasin para mijëra qytetarëve në sheshin “Zahir Pajaziti”

D V

Të ARTAT e Kosovës u drejtohen qytetarëve: Medaljet janë për popullin

D V

Mourinho harron Xhakën, tani shikon nga mesfushori i Bundesligës

D V

“Nuk është zgjidhur ende, por po punojmë në kontratën e re” – Laporta konfirmon se ka ngecje në marrëveshjen e re me Messin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...