Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

“Matura shtetërore”, Carovska: Nuk kam zgjidhje tjetër, më duhet të zbatoj ligjin

Shkup, 4 shkurt – Ministrja e Arsimit, milla Catovska në një intervistë për MIA ka deklaruar se si ministre e arsimit nuk ka opsion tjetër përveç se të zbatoj ligjin, që në fakt nënkupton zbatimin e maturës shtetëror, përcjell Zhurnal.mk

“Unë kam obligim si ministre e Arsimit dhe Shkencës që të zbatoj Ligjin. Ligji është i qartë, matura shtetërore është pjesë e zgjidhjes ligjore”, deklaroi ministrja e Arsimit, Milla Carovska.  Carovska përsëriti atë që thotë në çdo ngjarje publike kohëve të fundit, e ajo është se matura shtetërore është obligim për të gjithë ata që dëshirojnë të vazhdojnë arsimin e lartë në shtet apo jashtë vendit.

Postime të ngjashme

Hoxha në inspektim të njësisë së re rajonale të MBPEU-së në Aerodrom të Shkupit

Z H

Aksion i madh antidrogë, janë arrestuar 12 persona, mes tyre dhe një polic

Z H

Konfirmohen ndryshimet në Kodin Penal, vendoset një vepër e re penale

Z H

Do të formohet NP për menaxhim dhe mbrojtje të Parkut Nacional Mali Sharr

Z H

Azeski: Ballkani të hapet, historia të mbyllet, biznesi të bashkohet

Z H

Finance Think: Fokusi nevojitet të vendoset në efikasitetin e shpenzimeve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...