Agjencia Zhurnal.mk

“Maturantët 2019” parakalojnë në sheshin “Maqedonia”

Shkup, 17 maj – Në sheshin “Maqedonia” sot në mesditë do të mbahet manifestimi tradicional “Parakalimi për maturë 2019”, në të cilin do të marrin pjesë rreth 1 000 maturantë nga Shkupi.

Në “Parakalimin e Maturës” në mënyrë tradicionale maturantët vallëzojnë në shesh. Përveç në Shkup, parakalim të maturantëve do të ketë edhe në qytetet e tjera të vendit.

Parakalimi i maturantëve filloi të organizohet nga viti 2001 në Lubjanë ndërsa në vend për herë të parë u mbajt në vitin 2007 në Shkup dhe në Ohër.

Nga Qyteti i Shkupit e paralajmëruan praninë e kryetarit të Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...