Mazda 6 e gatshme deri në verën e vitit të ardhshëm

Mazda shpesh quhet Alfa Romeo japonez, kjo për shkak të dizajnit dhe performancave që i ka kjo veturë.

Bëhet fjalë për Mazda 6, që si në dizajn ashtu dhe në motor është mresëlënës.

Në ofertë është motori me 3.0 litra me naftë, por do të jetë i disponueshëm edhe ai hibrid, e më vonë është premtuar se do të ketë edhe plug-in hibrid dhe një model elektrik.

Në Mazda është bërë e ditur se 6 do të jetë një veturë shumë konkurruese në treg, dhe do të jetë paksa më i shtrenjtë sesa paraardhësi.

Ajo pritet të dalë nga shiriti prodhues i fabrikës në verën e vitit të ardhshëm, dhe deri atëherë besohet se nga Mazda do të zbulojnë detaje tjera sa i përket karakteristikave të 6. /Telegrafi/

Related posts

Kanada do të lejojë shitjen e veturave me karburante deri më 2035

D V

Francezi projektoi një tren luksoz “qelqi”, do të kushtojë 350 milionë dollarë

D V

Jaguar prodhon Formula E

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More