Agjencia Zhurnal.mk

Mazda3 Turbo me tërheqje 4×4

Derisa prodhuesi i veturave Mazda javën që shkoi lajmëroi se modelin Mazda3 do ta prezantojnë më 8 korrik në SHBA, Mazda në Meksikë ka vendosur që ta shfaqë këtë model pak më herët.

Në fjalë është modeli Mazda3, i cili ka një motorin turbo benzinë prej 2.5 litrash të quajtur Skyactiv-G, me tërheqje në të katër rrotat, dhe me 6 shpejtësi automatike.

Pos tjerash, pjesë të pajisjeve në këtë veturë përbëjnë edhe rrotat nga alumini prej 18 inçëve, dritat e përparme LED, si dhe një sistem muzikor Bose me 12 altoparlantë.

Modeli Mazda3 do të shitet në vitin 2021, me çmimin prej rreth 22,000 dollarë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!