Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Mbahet koncerti i parë me publikun të inkubuar në flluska hapësinore – zgjidhja që këngëtarët kanë gjetur për periudhën e COVID-19

Publiku me flluska është një audiencë hapësinore për koncertet në kohën e COVID-19.

Ideja inovative e grupit ‘Flaming Lips’ rezultoi me dy koncerte në Oklahoma këtë muaj, duke mbrojtur fansat e tyre dhe veten e tyre nga njëri-tjetri, duke i vendosur të gjithë të pranishmit brenda flluskës së tyre në mënyrë që ta bëjnë koncertin “më të sigurt se sa të shkosh në një dyqan ushqimesh”, tha frontmani i grupit, Wayne Coyne .

“Ne i mbledhim të gjithë dhe më pas i çojmë rresht pas rreshti te flluskat e tyre”, i tha Coyne, një entuziast Revistës “Rolling Stone” muajin e kaluar, duke treguar strategjinë e re të koncerteve, shkruan New York Post.

“Sapo të jeni në flluskë, mund të bëni çfarë të dëshironi, dhe kjo është bukuria e saj. Kjo është ajo që kemi kaluar pjesën më të madhe të kohës duke zbuluar. Pjesa muzikore e saj, ne e zbritëm atë ide këtu”, tha ai.

Çdo flluskë mban deri në tre persona, dhe secila shfaqje mund të strehojë deri në 100 flluska, raportoi BBC për konfigurimin e “flluskës hapësinore” në Kriterin e vendit të qytetit Oklahoma.

Metoda duket se jo vetëm funksionon, por vështirë se e largon euforinë e muzikës live: Video e performancës tregon një publik të entuziazmuar duke kërcyer ndërsa grupi interpretojnë, flluskat i bëjnë ata më të sigurt, por jo më të ngadaltë për të reaguar ndaj shfaqjes.

Flaming Lips kanë punuar për konceptin e audiencës së flluskuar për muaj me radhë dhe kanë përdorur topat plastikë gjithashtu në tetor.

“Duket absurde, por. . . po bëhet disi serioze dhe reale”, i tha Coyne blogut muzikor BrooklynVegan përpara shfaqjes.

“Ne kemi filluar të bëhemi gati të bëjmë një shfaqje aktuale ku do të jenë nga tre persona në secilën nga këto flluska hapësinore dhe do të ketë dy koncerte në një natë”, kishte thënë ai.

Postime të ngjashme

Mixha Bibë kërcënon këngëtarin me armë në mes të emisionit (Video)

T E

Meti tashmë si menaxher, sjell fuqishëm në skenë Adolin

T E

Një tjetër arritje për Dua Lipën, albumi “Future Nostalgia” certifikohet si ‘platinum’ në Mbretërinë e Bashkuar

S.B.

E pyetur nëse ndonjëherë ka vuajtur nga ankthi, Aurela Gaçe: Sigurisht, kam pasur vështirësi shpirtërore, psikologjike e monetare

S.B.

Anxhela Peristeri prezanton një pjesë të klipit të këngës përfaqësuese në “Eurovision 2021”

S.B.

Taylor Swift anulon sërish shfaqjet e mbetura të turneut “Lover Fest” për shkak të pandemisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...