Mbani çadrën me vete pasi moti është “i paparashikueshëm”

Sipas MeteoAlb, deri në orët e mesditës Republika e Shqipërisë do të ketë mot të kthjellët dhe kalime vranësirash. Por, në orët vijuese herë pas here pritet që vranësirat të pësojnë zhvillim duke krijuar mundësi për rrebeshe afat shkurtra shiu në zonat Jugore dhe përgjatë shtrirjes Lindore të vendit tonë.

 

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 28°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim të ulët.

Related posts

Së shpejti edhe Shqipëria pjesë e sistemit digjital të certifikatave të vaksinimit

D V

Yuri Kim viziton Peshkopinë, pranon ftesën e qytetarëve për kafe

D V

BE-ja e përçarë për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë – të shfrytëzohet qeveria teknike në Sofje!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com