Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Mbappe në listën e të lënduarve të PSG-së

Kylian Mbappe është bashkuar me Neymar dhe Mauro Icardi në listën e futbollistëve të lënduar të Paris Saint-Germainit.

Klubi francez ka njoftuar se kampioni i botës nuk do të jetë në dispozicion të Thomas Tuchel në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër RB Leipzig.

Në konferencën për shtyp, trajneri kishte pranuar se 21-vjeçari është duke u rikuperuar nga një lëndim i lehtë.

Në ndërkohë, PSG është përpjekur që ta zbutë situatën duke theksuar se Mbappe është duke vuajtur nga lodhja – transmeton Goal.

Ai nuk ka mundur t’i zhvillojë në tërësi stërvitje dhe është lënë të pushojë për ndeshjen e të mërkurës mbrëma në kuadër të Grupit H.

Postime të ngjashme

Chelsea po mendon ta shpërblejë Armando Brojan

Z H

Milan arrinë marrëveshje me Maignan, pritet vetëm vendimi i Donnarummas

Z H

“Nuk donim një tjetër finale angleze”, Unai Emery: Shkëlqejmë edhe ndaj United

Z H

Udinese sqaron udhëtimin e De Paul në Milano

Z H

Ramos thyen heshtjen: “Të poshtëruar po, të fundosur jo”

Z H

“Fair Play Financiar” largon Mbapen dhe hap rrugën për Mesin?!

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...