Mbappe për thashethemet në lidhje me të ardhmen e tij: Jam mirë, i qetë

Kylian Mbappe  është nisur për në kampin stërvitor të Federatës së Futbollit Francez në Clairefontaine, ku do të bashkohet me pjesën tjetër të shokëve të tij të “Les Blues”.

 

Sulmuesit të Paris Saint-Germain iu afrua nga një gazetar i cili e pyeti se si ndihet ai, kur thashethemet për kalimin e tij, të mundshme në Real Madrid po vazhdojnë.

“Unë jam mirë, i qetë,” iu përgjigj Mbappe, i cili shënoi dy gol në fitoren 2-0 të PSG kundër Reims.

Në atë ndeshje edhe Lionel Messi bëri debutimin e tij zyrtar me skuadrën në Ligue 1.

Real Madrid dhe PSG kanë qenë në bisedime për sulmuesin francez, ku sipas lajmeve të fundit  transferimi mund të mos ndodh në këtë afat kalimtar. 

Related posts

“Krenar që jam rikthyer te Man Utd”, Ronaldo vjen me reagim emocional pas debutimit me dy gola

D V

Granit Xhaka mes Arsenalit dhe Romës, çfarë mungon për të mbyllur marrëveshjen?

D V

Formacionet startuese: Juve luan për fitore në udhëtim te Malmo

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com