Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mbaron misionin në Shkup, zyra e NATO-s

Shkup, 28 mars – Ministria e Mbrojtjes informoi sot se, pas një viti të anëtarësimit të plotë të Maqedonisë së Veriut në NATO, zyra e Aleancës për lidhje në Shkup do të mbyllet, duke theksuar se ajo ka kryer misionin e saj.

“Në rrugën e Maqedonisë së Veriut drejt NATO-s, dy dekada, ekipet e zyrës së NATO-s kanë dhënë mbështetje të jashtëzakonshme për institucionet e vendit për realizimin e qëllimit strategjik. Me këshillat e tyre dhe bashkëpunimin intensiv kanë ndihmuar që t’i përcaktojnë prioritetet e reformave për anëtarësim në NATO. Mbyllja e zyrës së NATO-s shënon fundin e një bashkëpunimi që përfundon me sukses të plotë”, thuhet në kumtesë.

Më tej ata kanë shtuar se gjatë mbylljes oficiale të saj, ministrja e Mbrojtjes Shekerinska do t’i ndajë mirënjohje shefit të zyrës, Zoran Jankoviq.

Postime të ngjashme

Instituti “Robert Koch”: Maqedonia nuk ndodhet në listat e vendeve të rrezikshme nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Garë humanitare në kejin e Shkupit për ndihmë të repartit Onkologjik në Klinikën e Fëmijëve

Dafina Vidishiqi

Nënshkrim i marrëveshjeve për dërgimin e këshilltarëve ekonomikë nga Ministria e Ekonomisë dhe e Bujqësisë

Dafina Vidishiqi

Paratë e diasporës së Maqedonisë – më shumë nëpërmjet bankave, më pak para në dorë

R Zh

Maqedonia me 425 raste aktive, deri tani janë vaksinuar 254.154 qytetarë

Dafina Vidishiqi

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...