Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Mbaron sezoni për Ibrahimovicin, vëmendja te Kampionati Evropian

Gazetari Adriano Del Monte ka njoftuar përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në twitter se Zlatan Ibrahimovic do t’i humbasë tri ndeshjet e ardhshme me Milanin.

‘Rossonerët’ janë në garë për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve dhe lëndimi i suedezit do të jetë një mungesë e madhe.

Ibrahimvoci është golashënuesi më i mirë te Milani këtë sezon, ku ka regjistruar 15 gola dhe dy asistime në Serie A.

Sulmuesi tani po kërkon që të punojë në rikthimin e tij për Kampionatin Evropian, i cili fillon më 11 qershor.

Ndeshjen e parë Suedia do ta luajë ndaj Spanjës, më 14 qershor.

Postime të ngjashme

Mancini: Zvicra ekip i fortë, na duhet ndeshje perfektë për ta mposhtur

Dafina Vidishiqi

Pogba shpallet lojtari i ndeshjes, Francë – Gjermani

Dafina Vidishiqi

Franca fiton ‘Klasiken e Evropës’, mposht minimalisht Gjermaninë

Dafina Vidishiqi

Xherdan Shaqiri flet për ndeshjen me Italinë: Nuk kanë pranuar gol në nëntë ndeshje, por edhe në sulm janë të jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

Rudiger si Suarez, kafshon Pogban

Dafina Vidishiqi

Pjesa e parë, Francë 1-0 Gjermani: Vendos autogoli i Hummels

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...