Mbërrijnë në Rinas 18,720 doza të tjera të vaksinës së Pfizer

Kanë mbërritur mbrëmjen e së hënës në aeroportin “Nënë Tereza” 18,720 doza të tjera të vaksinës së Pfizer. Lajmin e bë të ditur kryeministri Edi Rama në një postim në llogarinë e tij në Facebook.

 

Me këtë dërgesë të radhës, numri i vaksinave të mbërritura deri më tani në Shqipëri shkon në 1,238,790.

POSTIMI

“Aeroporti “Nënë Tereza” –  18,720 doza të vaksinës Pfizer mbërritën sot, duke e çuar në 1,238,790 numrin e vaksinave të mbërritura deri tani në Shqipëri #ShqipëriaBuzëqesh.”

Related posts

“Delta përhapet me shpejtësi në Shqipëri”! “DW”: Nuk respektohet maska dhe distancimi! Autoritetet s’po reagojnë për të rikthyer masat shtrënguese

Redaksia

Fluks emigrantësh në portin e Durrësit, vijnë dy tragete me shqiptarë

D V

Iu hoq nga KAS, Gjykata Administrative lë në fuqi një nga gjobat që KQZ i vendosi Erion Veliajt (SHIFRA)

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com