Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Mbërrin “Beetle” elektrik

Zhurnal Ads

Në Wolfsburg, ata me mençuri vlerësuan se kishin nevojë për një model më të vogël, për të cilin mund të përdornin formën e modelit Volkswagen New Beetle.

Brezi i tretë i Volkswagen Beetle (Beetle e Re) do të jetë një version elektrik i Volkswagen ID.3, i gjatë 410 cm, e cila është një makinë elektrike, dhe do të përshkojë deri në 550 km me një karikim të vetëm, transmeton Telegrafi.

Volkswagen Beetle do të jetë 18 cm më i shkurtër se modeli i fundit Beetle i cili përdori një motor me djegie të brendshme, dhe, natyrisht, do të ketë vetëm dy dyer – forma e tij e famshme.

Beetle ka bateri litium-jon, dhe pritet të përshkojë një distancë prej 330 deri 550 km. Volkswagen Beetle mund të dalë në treg në vjeshtën e vitit 2021.

Shpejtësia maksimale e kësaj makine do të jetë 160 km/orë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Studentët krijojnë një sistem që e bën rrugën më të pastër

S.B.

Zyrtarisht Golf është “i vdekur” në SHBA

S.B.

Rolls-Royce Ghost prezanton modelin e ri me një çmim fillestar prej 330 mijë dollarë

admin

Fordi do të tërheqë nga tregu 3 milionë automjete për shkak të defektit në ‘air bag’

S.B.

Mercedes po teston makinën e saj AMG GT 73 me 800 kuaj fuqi

admin

Studim, drejtuesit e BMW-së janë më të vrazhdët në trafik

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...