Mbërrin Cobra AC elektrike

AC vitin e kaluar njoftoi një version elektrik të Cobra legjendar (i quajtur AC Cobra Series 1 Electric), dhe ndërkohë u njoftua që dërgesat do të fillojnë para fundit të këtij viti.

 

Motori elektrik me 313 kuaj fuqi dhe 500 Nm kujdeset për drejtimin e këtij dyvendëshi me një trup të bërë nga materiale të ndryshme.

Kjo është e mjaftueshme për të përshpejtuar në 100 km / orë në rreth 4.0 sekonda, ndërsa autonomia me një karikim të vetëm të baterisë 55 kWh është rreth 150 milje (241 km).

Seria 1 Elektrike do të bëhet në një seri prej 58 njësive (pjesërisht 58 vjet që nga fillimi i prodhimit të AC Cobra-s së parë).

Ekziston edhe një model më i fortë AC Cobra Series 4, i cili ka 625 kuaj fuqi dhe 1000 Nm, dhe përshpejton nga 0 në 100 km / orë në 3.8 sekonda.

Çmimi për modelin më të ‘dobët’ është rreth 138 mijë euro, kurse për versionin më të fuqishëm është rreth 170 mijë euro. 

Related posts

Modeli i ri i blinduar dhe luksoz vjen nga Mercedes

D V

Brabus dhe Fostla e transformuan Mercedes-AMG GT 63 S në një “predhë” me 800 kuaj/fuqi

D V

Toyota Tacoma që përshkoi 2.4 milionë kilometra për 14 vite, pronari i saj tregon se cilat pjesë është dashur t’i ndërrojë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com