Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Mbështetësit e Trumpit duan të protestojnë përpara zyrave boshe të Twitter

Policia në San Francisco po përgatitet për një tubim të mundshëm pas bllokimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump.

Zyrat e Twitter në San Francisco, Kaliforni aktualisht janë kryesisht bosh për shkak të pandemisë dhe punonjësit po punojnë nga shtëpia.

Kjo nuk mund të parandalojë disa mbështetës të presidentit të SHBA-së Donald Trump të demonstrojnë para ndërtesës kundër ndalimit të tyre ndaj presidentit të SHBA-së në Twitter, transmeton Telegrafi.

Siç raporton San Francisco Chronicle, autoritetet në metropolin e bregut perëndimor po përgatiten për një tubim përkatës të hënën.

Për arsye taktike, policia nuk dëshironte të jepte ndonjë detaj në lidhje me përgatitjen ose numrin e pritur të demonstruesve. Situata në SHBA është veçanërisht e tensionuar pas sulmeve në Capitol Hill nga mbështetësit e dhunshëm të Trump.

Sipas një përfaqësuesi të policisë, ata janë në kontakt me Twitter dhe kanë burime të përshtatshme për të reaguar ndaj zhvillimeve aktuale.

Një zëdhënës i Twitter tha se siguria e punonjësve është një përparësi kryesore. 

Postime të ngjashme

Ashtu si nga “Mad Max”, skena që përshkruan kohën e sotme

S.B.

Studimi tregon për të metat në Alexa që mund të zbulojnë informacione të rëndësishme

S.B.

Kritikohet Facebooku se ndihmoi shitjen e zonave të mbrojtura në Amazonë

S.B.

AMD lëshon kartën e re grafike RX 6700 XT për të luajtur në 1440p

S.B.

Clubhouse merr konkurrencë: Instagram prezanton një mundësi të re interesante

S.B.

Sërish paditet Apple, iPhone qëllimisht po i vjetërson

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...