Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mbetjet e ndaluara nga Italia dhe Bullgaria ndotin Maqedoninë!

Shkup, 8 shkurt – E përjavshmja ‘Fokus’ zbulon se mbeturinat e ndaluara dhe të dëmshme importohen në Maqedoni nga Italia, Shqipëria dhe Bullgaria, gjë që shkakton ndotjen e ajrit nga djegia, nga e cila mijëra njerëz me shëndet kritik pësojnë, përcjell Zhurnal.mk

“Institucionet kanë frikë të trazojnë mbeturinat, një burim i mirëinformuar për Fokus zbulon se si nën maskën e mbetjeve legale improtohen mbetje të ndaluara. Mbeturinat vijnë nga Italia, në Bullgari dhe Shqipëri bëhen lëndë e parë, dhe më pas arrijnë në Maqedoni”, shkruan ‘Fokus’, transmeton Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Në manifestimin “Dita e Republikës” në Krushevë, në prezencën e Ahmetit dhe Grubit gjuha shqipe u la në “harresë”, reagojnë funksionar të BDI-së

R Zh

Vuçiç: Serbia është e gatshme të nisë helikopterët për të shuar zjarret në Maqedoni

Z H

Angellov: Nevojitet reformë e plotë e sistemit për menaxhim me kriza

Z H

Deputetët ikin për pushime, zgjedhjet lokale do të shpallen më 6 gusht

Z H

RMV/ 37 raste të reja me Covid

Z H

Hoxha në takim me vreshtarët për blerjen e rrushit dhe problemet e vreshtarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...