Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Mbeturinat mbulojnë plazhet përrallore të Balit

Plazhet përrallore të Balit, ishullit indonezian, janë shndërruar në deponi mbeturinash.

Plazhet Kuta dhe Jimbaran, tani të braktisura nga pushuesit, janë mbushur me shishe dhe mbetje plastike të sjella nga valët e detit, shkruan të enjten “news.com.au”.

Çdo ditë, 30-60 tonë mbeturina largohen nga plazhet e Balit. E problemi bëhet më i madh nga dhjetori në mars, kur erërat sezonale dhe shirat e rrëmbyeshëm mbushin me mbetje plazhet.

Autoritetet vendore thonë se problemi është rënduar nga pandemia COVID-19, pasi resortet paguajnë privatisht shumë pastrues për plazhet. Por, meqë nuk ka turistë, pastruesit janë larguar nga puna.

Postime të ngjashme

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

Zgjidhni një rreth dhe zbuloni se sa optimist jeni

D V

Testi që ju tregon çfarë objektivash ju udhëheqin në jetë

D V

Pas fotos së ëmbël të ditëlindjes së George fshihet pikëllimi i Kate Middleton

D V

Shikoni mirë dhe zbuloni nëse keni një çrregullim të rrezikshëm!

D V

Fotot e dasmës; Mbesa e Dianës martohet me milionerin 62-vjeçar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...