Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mbi 1 milion të vaksikuar kundër Covid në Pekin

Mbi 1 milion qytetarë në Pekin kanë marrë dozën e parë të një vaksine kundër koronavirusit të ri përgjegjës për sindromën Covid-19, u njoftua nga Komisioni Komunal i Shëndetësisë, cituar nga “Xinhua”.

Deri më 15 Janar autoritetet kompetente të kryeqytetit kinez duhet të përfundojnë administrimin e dozës së parë të vaksinës te njerëzit me rrezik më të madh të infeksionit.

Pekini do të përfundojë administrimin e vaksinës së re të koronavirusit për grupet kryesore të popullsisë përpara Festivalit të Pranverës, i cili bie më 12 shkurt të këtij viti.

Postime të ngjashme

Avioni bën ulje të detyruar në Sofje! Pasagjeri sulmoi stjuardesën dhe…

T E

Frika nga protesta e grave, Pallati Presidencial rrethohet me barrikada para 8 marsit

T E

Tërmet tjetër me madhësi 4.2 të shkallës Rihter “trondit” Larisën

T E

Piloti fik motorrët e avionit me 101 persona në bord, tmerrohen pasagjerët

T E

Mianmar, forcat e sigurisë hapin zjarr, bëjnë bastisje

T E

Pronari merr peng qiraxhijtë e padëshiruar, i lidh e i hedh dhjetra km larg

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...