Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mbi 10 mijë raste të reja me koronavirus në Britani

Britania e Madhe ka njoftuar se janë regjistruar mbi 10 mijë raste të reja të koronavirusit, për herë të parë që nga fillimi i testimeve masive.

Brenda 28 ditëve, janë evidentuar 12,872 raste të reja ndërsa 49 persona kanë humbur jetën. Qeveria britanike ka bërë me dije se disa raste gjatë kësaj, jave nuk janë publikuar, kështuqë këto janë përfshirë të gjitha në një regjistër, shkruan BBC.

Të dhënat në fillimin e javës kishin sugjeruar se infektimet me koronavirus mund të rriteshin me një ritëm më të ngadaltë.

Postime të ngjashme

Wuhan, flet për herë të parë shkencëtarja e lakuriqëve të natës, ja çfarë deklaron

Dafina Vidishiqi

Harris në Bruksel: Së bashku ta forcojmë demokracinë në botë

Dafina Vidishiqi

Hungaria miraton ligjin që ndalon përmbajtjen LGBT për të miturit

Dafina Vidishiqi

Pas pushtimit nga minjtë dhe përmbytjet, Australia “zaptohet” edhe nga rrjetat e merimangave

Dafina Vidishiqi

Bërthama e Tokës po bëhet më e trashë nga njëra anë, dhe shkencëtarët nuk e dinë pse

Dafina Vidishiqi

Kalon 600,000 numri i viktimave nga Coronavirusi në ShBA

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...