Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mbi 10 mijë vaksina për 12 ditë në Tetovë

Teuta, 18 maj – Zhurnal.mk – Kryetarja e komunës së Tetovës Teuta Arifi sot ka vizituar qendrën e vaksinimit në Tetovë, ku në këtë vend deri tani për 12 ditë janë vaksinuar mbi 10 mijë qytetarë, informon Zhurnal.

Kjo qendër e imunizimit siç shprehet Arifi, është shembull i ekipës ekipore në vend.

Ajo falenderon të gjithë për angazhimin dhe shërbimin për shëndetin e shoqërisë.

10 000+ vaksinime për 12 ditë! 😍Jam jashtzakonisht e lumtur që sot në Qendrën rajonale të vaksinimit në Tetovë arritëm…

Posted by Teuta Arifi on Tuesday, May 18, 2021

Postime të ngjashme

Pozicioni bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut mbetet i pandryshuar, Sofja është e hapur për dialog

Dafina Vidishiqi

Carovska: Nëse nuk investoni në arsim, keni harruar të investoni në të ardhmen

Dafina Vidishiqi

Maqedonia e Veriut përballet me mungesë të vaksinave

Dafina Vidishiqi

BFI: As këtë vit nuk mund të kryhet haxhi

Dafina Vidishiqi

Destani: Roli dhe kontributi i diasporës shqiptare ka qenë dhe vazhdon të jetë i jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

MSHIA Maqedoni: Dokumentet e Draft-planit aksional të Strategjisë Nacional janë vendosur në ENER

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...