Mbi 1160 pacientë po trajtohen për COVID-19 nëpër spitale, 944 me oksigjenoterapi

1165 pacientë janë të shtrirë në klinikat COVID-19 dhe në spitalet e përgjithshme në Kosovë.

 

Në raportin ditor të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës thuhet se 63 pacientë janë në kujdes intensiv mjekësor.

Të dhënat nga raporti:

1077 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

944 me oksigjeno-terapi

63 në kujdes intensiv mjekësor

Në QKUK, 403 pacientë të shtrirë, 394 prej tyre Covid-19 pozitivë, 323 me oksigjeno-terapi

 • Klinika Infektive, 120 pacientë
 • Klinika Infektive 2 (Mjekësia Sportive), 80 pacientë

-Klinika Infektive 3 (Interno), 71 pacientë

 • Klinika e Pulmologjisë, 77 pacientë
 • Mjekimi Intensiv Qendror Covid, 15 pacientë
 • Klinika e Gjinekologjisë, 29 pacientë
 • Klinika e Pediatrisë, 11 pacientë

Në spitalet e përgjithshme po trajtohen 762 pacientë, 683 prej tyre Covid-19 pozitivë, 621 me oksigjeno-terapi.

 • Spitali i Prizrenit, 176 pacientë
 • Spitali i Gjakovës, 132 pacientë
 • Spitali i Pejës, 174 pacientë
 • Spitali i Gjilanit, 134 pacientë
 • Spitali i Mitrovicës, 44 pacientë
 • Spitali i Vushtrrisë, 26 pacientë
 • Spitali i Ferizajt, 76 pacientë

Related posts

Opozita dhe shoqëria civile akuzojnë Kurtin për mungesë të transparencës në dialogun me Serbinë

D V

Qeveria Kurti ia kishte anuluar vendimin e ish-ministrit Pal Lekaj për “Tiketën Ngjitëse” (Dokument)

D V

Nagavci: Mësimi fillon me 1 shtator, shkollat do të jenë të hapura

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com