Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mbi 13 mijë raste të reja në Afrikë në vetëm 24 orë

Numri i të prekurve me COVID-19 në kontinentin e Afrikës është rritur në mbi 1 milion e 916 mijë.

Sipas “Worldometer”, 13.077 raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit numri i rasteve në të gjithë kontinentin është rritur në 1.916.173 ndërsa numri i viktimave me 341 vdekje të reja arrin në 46.025.

më i lartë i viktimave nga COVID-19 deri më sot në kontinent është regjistruar në Afrikën e Jugut me 19.951, ndërsa në Egjipt janë regjistruar 6.394 dhe në Marok 4.425 vdekje.

Në Sejshelle dhe Eritre nuk është raportuar asnjë vdekje. Vendet me numrin më të madh të rasteve në kontinent janë Afrika e Jugut me 740.254 raste e cila pasohet nga Maroku me 265.165 dhe Egjipti me 109.654 raste. Deri më tani, janë shëruar 1.613.406 persona të infektuar.

Postime të ngjashme

Pallati i Buckinghamit është më i qetë me largimin e Princit Harry dhe Meghan Markle

S.B.

Covid-19, lista e Zvicrës ndryshon më 3 maj, ja ndryshimet e fundit

S.B.

Republika Çeke dhe Rusia do të kenë numër të njëjtë të stafit nëpër ambasad

S.B.

Ukraina synon ta bëjë Chernobyl-in pjesë të UNESCO-s

S.B.

Bilanc tragjik viktimash në Brazil

S.B.

Mjekët: Navalny duhet të ndërprejë urgjentisht grevën!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...