Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Mbi 14 mijë raste aktive me Coronavirus

Që nga 13 marsi kur u konfirmuan dy rastet e para me COVID-19 në Kosovë e deri tani, në Kosovë janë konfirmuar 94 mijë e 656 raste pozitive.

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik deri tani janë testuar 451 mijë e 922 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, ndërsa një mijë e 934 raste kanë përfunduar me vdekje.

IKSHPK njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 78 mijë e 702 raste, kurse numri i rasteve aktive është 14 mijë e 20.

Ndryshe, sot (e mërkurë) kanë hyrë në fuqi masat e reja antiCOVID-19, me qëllim të kontrollit, parandalimit dhe luftimit të pandemisë COVID–19.

Postime të ngjashme

Dialogu Kosovë-Serbi, ekspertët sugjerojnë një takim që ti paraprijë atij të 25 korrikut

Lea Muslija

Vuçiqi falënderon policët serbë, thotë se e mbrojtën Kosovën kur u sulmua nga jashtë

Lea Muslija

Ben Meir: Kurti të mos e pranojë Asociacionin, i pamohueshëm gjenocidi serb në Kosovë

Lea Muslija

Ministri i Qeverisë për Asociacionin: S’mund ta shkelim Kushtetutën dhe të kemi institucion një etnik

Lea Muslija

Nisma dënohet nga KQZ-ja, mund t’i anulohet pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

Lea Muslija

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...