Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mbi 14 mijë raste të reja me Covid dhe 786 të vdekur në Gjermani

Në Gjermani sërish është shënuar rritje numri i infeksioneve. Gjatë 24 orëve të fundit numri i rasteve të konfirmuara me SARS-CoV-2 ka rritur në 14,211, sipas të dhënave të mbledhura sot nga Instituti Robert Koch, organi i mbikëqyrjes epidemiologjike të vendit.

Gjatë së njëjtës periudhë, 786 pacientë të tjerë me COVID-19 kanë humbur jetën, duke e çuar numrin e të vdekurve nga pandemia në 59,742 në këtë fazë, sipas të njëjtit burim, transmeton albinfo.ch.

Postime të ngjashme

Kinën dhe Rusinë i bashkon biznesi në Serbi

D V

Policia ukrainase e gjen të varur aktivistin e zhdukur bjellorus

D V

Papa Françesku do të takohet me romët e Sllovakisë

D V

Iranit do t’i përgjigjemi në mënyrë kolektive, thotë SHBA-ja

D V

Kina jep 350 milionë doza vaksina për partnerët e nismës “Një brez, një rrugë”

Z H

Kinë, vlera industriale e sistemit të navigimit satelitor “Beidou” do të zërë 25 % të tregut global

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...