Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mbi 19 mijë të infektuar në 24 orë, nis bllokimi në disa rajone të Italisë

Zhurnal Ads

Italia ka hyrë në fazën e dytë të pandemisë Covid-19 e në fazë kritike të përhapjes së saj.

Prej shumë javësh autoritetet zyrtare informojnë mbi një shtim ditë pas dite të vatrave të infektimit e të numrit të banorëve të infektuar e java e fundit dhe problematika në shërbimin shëndetësor territorial.

Prej kësaj fundjave në disa rajone italiane ka nisur zbatimi i masave të bllokimit territorial me territore e zona të ndaluara për të lëvizur e aktivitete tregtare të mbyllura.

Kreu i shtetit italian ka thirrur javën e ardhshme mbledhjen e Këshillit Suprem të Mbrojtjes për të diskutuar pikërisht mbi këtë moment të vështirë historik që po kalon vendin.

Ministria Italiane e Shëndetësisë ka informuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar  19 644 të infektuar më shumë e 151 viktima më shumë.

Numri i personave pozitivë aktivë nga koronavirus është 17180 .

Numri i përgjithshëm i të infektuarve Covid në Itali është 304 509  e numri i viktimave në  37 210.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Nis shtetrrethimi, preken 46 milionë njerëz, kryeministri: Javët e ardhshme do të jenë të vështira!

admin

Gjendje alarmante: Akulli në detin e Arktikut ende nuk është ngrirë

admin

Trump: Kemi ndalur luftën 400 vjeçare Kosovë-Serbi

admin

Për rindërtimin e Mosulit nevojiten 7 miliardë dollarë

T E

Gjermania do të heqë ndalimin e dëbimeve në Siri të paktën për të dënuarit

S.B.

Në Itali vaksinimi kundër Kovid-19 do të fillojë më 27 dhjetor

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...