Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Mbi 20 mijë të vaksinuar në ditën e dytë të imunizimit masiv në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri, Ogerta Manastirliu njofton se në ditën e dytë janë thyer të gjitha pritshmëritë për sa i përket të vaksinuarve kundër COvid-19, duke raportuar se 20,414 persona kanë marrë vaksinën brenda 24 orëve të fundit.

“Dita 2 e vaksinimit masiv përfundon me shifrën domethënëse, 20414 vaksinime, në të gjithë vendin Shqipëria Buzëqesh”, shkruan Manastirliu.

Disa ditë më parë, ministrja deklaronte se synoheshin të vaksinoheshin 10 deri në 15 mijë persona në ditë, por kjo shifër tashmë është kaluar në ditën e sotme. Që prej fillimit të vaksinimit anti-Covid në Shqipëri,  në total janë kryer mbi 95 mijë vaksinime.

Postime të ngjashme

Vetoja bullgare/ Ja kur i vjen sërish mundësia Shqipërisë për hapjen e negociatave me BE-në!

Dafina Vidishiqi

900 mijë vaksinime antiCOVID në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ikën nga hoteli të pakënaqur nga kushtet, pronarja i zë rrugën çiftit me fëmijë të vogël

Dafina Vidishiqi

Mes bukurive magjepsëse të maleve të Leskovikut, kyeministri Rama publikon pamje nga agroturizmi i shumëkërkuar

Bekim Laçi

Këshilli Europian, sot fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Bekim Laçi

Energjia eolike, “Washington Post”: Shqipëria diversifikon prodhimin e energjisë elektrike me bazë ujin

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...