Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mbi 20 milionë raste me Covid-19 në Indi

Numri i infeksioneve të reja me COVID-19 në Indi ka kaluar zyrtarisht 20 milionë, përkundër se qeveria thotë se shifrat po bien.

India thotë se infeksionet kanë rënë vazhdimisht që nga 30 prilli, kur regjistroi më shumë se 400,000 raste. 355,832 raste janë raportuar të martën.

Ekspertët thonë se numri i vdekjeve dhe infeksioneve është zvogëluar.

Postime të ngjashme

Cilat janë 10 vendet me rezervat më të mëdha të arit në botë?

N E

Joe Biden me propozime të reja për të nxitur vaksinimet

N E

Numri i infeksioneve në Austri ka rënë nën 1 mijë

N E

Pezullohet përdorimi i vaksinës AstraZeneka në Sllovaki

N E

Anglia nga java e ardhshme do të fillojë të përdorë certifikatat dixhitale të vaksinimit

N E

Marsi i këtij viti në Republikën Çeke ishte më vdekjeprurësi që nga viti 1947

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...