Mbi 22 mijë qytetarë janë vaksinuar në 24-orët e fundit në Kosovë

Mbi 22 mijë qytetarë janë vaksinuar në 24-orët e fundit kundër virusit Covid-19.

 

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se brenda ditës janë dhënë 22 mijë e 119 vaksina kundër Covid018.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 644.212 doza të vaksinës.

Ndërkohë në 24-orët e fundit 2 mijë e 236 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Ndërsa tetë persona kanë vdekur pas infektimit me këtë virus.

Njoftimi i plotë:

19 Gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 22.119 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 644.212 doza të vaksinës.

Deri më sot 221.026 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 11.373 testime, 2.236 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 8 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 138 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 106.546.

Në total numri i rasteve aktive është 14.249.

Related posts

Babai nga Kosova gjen të bijat që i humbën pas reshjeve në Gjermani, ia shpëtuan me helikopter

D V

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit: S’ka nevojë për orë policore

N E

Hoti: Edhe bashkatdhetarët që ndodhen në Kosovë mund të vaksinohen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com