Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Mbi 3 mijë qytetarë u pajisën me biçikleta, u harxhuan mjetet e subvencionit

Shkup, 7 maj – Zhurnal.mk – Përshkak interesimit të madh të qytetarëve për subvencione për blerje të biçikletave, janë harxhuar të gjitha mjetet e subvencioneve, me çka qyteti i Shkupit ka mbyllur thirrjen, informon Zhurnal.

Thirrja u hap më 19 prill dhe aplikimi ka vijuar online. Për biçikleta kanë aplikuar gjithsej 3057 qytetarë dhe kështu janë harxhuar të gjitha të hollat.

Qytetarët kanë shfaqur interes të madh për këtë projekt, dhe me këtë vetëdije të lartë për mbrojtje të ambientit jetësor.

Në buxhetin e Qytetit të Shkupit për vitin 2021 për subvencione të biçikletave ishin paraparë 8,5 milion denarë, ndërsa për trotinetë me rrymë 1.5 milion denarë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Vetëm 30% e territorit të vendit ka kanalizime

D V

Bexheti: Caku i radhës për Arbreshën mbetet Olimpiada 2024 në Paris

D V

Gjevgjelia dhe Demir Kapia sot regjistruan 43 gradë celsius, temperaturat vazhdojnë të jenë të larta

D V

Mariçiq: Do të ketë përmirësime në Kodin zgjedhor, pres të votohet nga mesi i gushtit

D V

Pendarovski: Ende jemi të robëruar në të kaluarën

D V

Spasovski: Mbi 15 mijë qytetarë nuk mund t’i marrin letërnjoftimet, për shkak të bllokimit të Ligjit në Kuvend

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...