Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mbi 30 milionë persona janë vaksinuar në Britani

Mbi 30 milionë (30,680,948) njerëz në Mbretërinë e Bashkuar deri më tani kanë marrë dozën e parë të vaksinës.

Në të njëjtën kohë, 4,040 raste të reja të konfirmuara të kovidit u raportuan të martën dhe 4,654 raste të reja të hënën, njofton Hbl, transmeton RTKLive.

Prandaj u shpall “E Hëna e Gëzuar” në Angli, kur qeveria lehtësoi disa kufizime, ndërsa vaksinimi përparonte.

Gjashtë persona nga dy familje të ndryshme tani mund të takohen në natyrë. Britania është goditur rëndë nga pandemia.

Ndërkohë që siç bëhet e ditur nga Universitetit Johns Hopkins në Shtetet e Bashkuara, rreth 4.3 milionë njerëz janë konfirmuar të infektuar dhe më shumë se janë regjistruar 126,000 vdekje.

Postime të ngjashme

Arabia Saudite nuk do të pranojë asnjë person nga jashtë për kryerjen e Haxhit këtë vit

Dafina Vidishiqi

COVID-19 në SHBA: 431 të vdekur në 24 orët e fundit

Dafina Vidishiqi

Joe Biden i dhuron Boris Johnsonit një biçikletë me ngjyra të flamurit të Britanisë së Madhe

Dafina Vidishiqi

BE dritë jeshile pasaportës dixhitale të vaksinimit

Dafina Vidishiqi

G7-ta me projekte infrastrukturore kundrejt Kinës

Zekirija Haxhiu

SHBA, 431 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...