Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mbi 4 km vatra zjarri, pamjet apokaliptike nga Schino e Greqisë

Një zjarr i madh vijon të djeg sipërfaqen e tokës në zonën pyjore të Schinos, Korint të Greqisë.

Mediat greke bëjnë me dije se zjarri ka përfshirë një zonë pyjore por përhapja e tij bëhet me shpejtësi. Për shkak të flakëve të zjarrit autoritetet vazhduan me evakuimin parandalues ​​të vendbanimeve të Schinos dhe Agia Sotira.

Ndërkohë beteja me flakët është bërë akoma më e ashpër për shkak të erës së fortë që fryn në zonë.

Në ndihmë të zjarrfikësve janë vendosur edhe 17 avionë të cilët po hedhin vazhdimisht ujë për të neutralizuar flakët që deri më tani kanë djegur edhe disa banesa.

Pas evakuimit të fshatrave Skina, Shën Sotira, Vamvakies dhe Mikrolimni, po punohet për evakuimet të tjetra masive në zonë.

Postime të ngjashme

Tragjedi në Peru, përmbyset autobusi, të paktën 27 viktima

Lea Muslija

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Dafina Vidishiqi

Macron: Vizitori i parë i kancelares në Berlin

Dafina Vidishiqi

BE humb betejën ligjore ndaj kompanisë AstraZeneca për furnizimin me vaksina

Dafina Vidishiqi

Udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar do të duhet të hyjnë në karantinë me të mbërritur në Itali

Dafina Vidishiqi

Guterres riemërohet Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...