Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mbi 5 mijë të arrestuar në protestat për lirimin e Navalnit

Mbi 5000 persona u arrestuan në Rusi gjatë protestave masive në mbrojtje të opozitës vendase që kërkojnë lirimin e Aleksei Navalnit.

Marshimet e organizuara jo vetëm në Moskë, por edhe në qytete të tjera u ndërprenë me ndërhyrjen e forcave të rendit.

Autoritetet thanë se protestat janë të jashtëligjshme meqenëse nuk u autorizuan, duke paralajmëruar ndalimin e tyre dhe duke arsyetuar vendimin edhe me rrezikun e shpërndarjes së koronavirusit.

Postime të ngjashme

Autoritetet afgane vendosin orë policore

D V

Dënim me burg për mohimin e gjenocidit të Srebrenicës

D V

Presidenti kroat tallet keq me serbët

D V

Sërish përmbytje dhe dramë në Belgjikë: Uji bart vetura, përrenjtë në rrugë

D V

Vriten dy ushtarë turq në Siri

D V

Izraeli pritet të fillojë me testimin e kapsulës kundër coronavirusit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...