Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Mbi 585 mijë vaksinime janë kryer deri tani në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale së Shqipërisë, Orgeta Manastirliu, ka bërë të ditur se në Shqipëri vetëm këtë të premte janë vaksinuar 13 mijë e 467 njerëz, teksa numri total i të vaksinuarve ka shkuar në 585 mijë e 693 njerëz.

“Më shumë se 585 mijë vaksinime janë kryer deri tani, nga sheshi Skënderbej, deri në qendrat shëndetësore në skajet më të largëta të vendit, në një proces vaksinimi shembullor, falë ekipeve tona mjekësore”, ka shkruar Manastirliu, transmeton KlanKosova.tv.

Postime të ngjashme

Vijojnë punimet për stadiumin e Kukësit, Rama: Gati në shtator me kushte dinjitoze

Bekim Laçi

Mbyti gruan dhe fajësonte shqiptarët, arrestohet greku

Dafina Vidishiqi

Ministri gjerman i përgjigjet Manastirliut: Ballkani pa rrezik

Dafina Vidishiqi

Basha nis reformimin e partisë

Bekim Laçi

Dorëhiqet drejtori i IKMT-së në Shkodër

Bekim Laçi

Negociatat, Xhaçka në SEECP: Provë besueshmërie dhe mbështetjeje për bashkëpunimin rajonal

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...