Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mbi 6100 të infektuar me Covid dhe 29 viktima në Serbi

Një numër rekord të infektuarish me Covid është shënuar gjatë orëve të fundit në Serbi.

Raportet e 24 orëve tregojnë se janë konfirmuar pozitiv me Covid 6,109 raste të reja dhe kanë humbur jetën 29 persona.

Aktualisht, 5,589 njerëz janë të shtruar në spital gjersa 186 pacientë po trajtohen me aparate respiratore.

Që nga fillimi i epidemisë, janë regjistruar 104,097 raste ndërsa shkalla e vdekjeve është 1,07 për qind.

Postime të ngjashme

BE humb betejën ligjore ndaj kompanisë AstraZeneca për furnizimin me vaksina

Dafina Vidishiqi

Udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar do të duhet të hyjnë në karantinë me të mbërritur në Itali

Dafina Vidishiqi

Guterres riemërohet Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së

Dafina Vidishiqi

Minatorët gjejnë diamant në Botsvana, mund të jetë i treti më i madh në botë

Dafina Vidishiqi

ANALIZA/ Aromë détente – Amerika dhe Rusia kthehen në diplomacinë tradicionale të fuqisë së madhe

Bekim Laçi

Rekord infektimesh në Moske, 9 mijë raste në 24 orë

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...