Kosovë

Mbi 7 mijë pushues nga Kosova drejt bregdetit shqiptar

Zhurnal Ads

Ulja e temperaturave nuk i pengon qytetarët e Kosovës që të dynden drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën në bregdet.

Burime për Abc News bëjnë me dije se fluks i madh makinash është shënuar në Morinë, thuajse i njëjtë me fundjavat e tjera.

Më shumë se 7 mijë qytetarë të Kosovës, në orët e para të mëngjesit të kësaj të shtune kanë kaluar në Morinë dhe destinacioni kryesor i tyre është bregdeti.

Ndërkohë forcat e policisë kufitare po përpiqen që të përshpejtojnë punën e tyre në mënyrë që të shmangin radhët e gjata të pritjes.

Postime të ngjashme

Famà: Pa koncesione nuk ka marrëveshje finale Kosovë-Serbi

admin

Dritan Abazoviç për “Kurir”: Mali i Zi nuk duhet të tërheqë njohjen e Kosovës

admin

Kosovë/ Licencohen edhe dy laboratorë privatë për testimet për COVID-19

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...