Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Mbi 7 mijë pushues nga Kosova drejt bregdetit shqiptar

Ulja e temperaturave nuk i pengon qytetarët e Kosovës që të dynden drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën në bregdet.

Burime për Abc News bëjnë me dije se fluks i madh makinash është shënuar në Morinë, thuajse i njëjtë me fundjavat e tjera.

Më shumë se 7 mijë qytetarë të Kosovës, në orët e para të mëngjesit të kësaj të shtune kanë kaluar në Morinë dhe destinacioni kryesor i tyre është bregdeti.

Ndërkohë forcat e policisë kufitare po përpiqen që të përshpejtojnë punën e tyre në mënyrë që të shmangin radhët e gjata të pritjes.

Postime të ngjashme

Richard Grenell: Pse Albin Kurti dhe Vjosa Osmani nuk i kanë dënuar sulmet me raketa të Hamasit

S.B.

Vuçiq: Ndryshimi i kufijve është i mundur vetëm nën mandatin e OKB-së

S.B.

Padisa ndaj Serbisë, LDK mbështet Lëvizjen Vetëvendosje

S.B.

BE: Kosova të propozojë rrugën përpara për zbatimin e marrëveshjes për Asociacionin

S.B.

ShSKUK: 291 pacientë në trajtim për COVID-19, 17 prej tyre në gjendje më të rëndë

S.B.

Ministria e Mbrojtjes publikon listën fillestare të rekrutëve të rinj të cilët pritet të bëhen pjesë e FSK-së

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...