Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Mbi 80 emigrantë transportoheshin në kamion

Më shumë se 80 sirianë të cilët po transportoheshin me një kamion janë kapur mbrëmjen e sotme në afërsi të fshatit Pirg në aksin rrugor Korçë-Pogradec.

U arrestua drejtuesi i kamionit me origjinë nga Librazhdi.

Ndërsa janë shoqëruar disa të tjerë të cilët kontrollonin rrugën për të shmangur policinë. Sirianët, mes të cilëve gra edhe fëmijë ishin futur në pjesën e pasme të kamionit të ngarkuar me mallra.

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...