Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mbi 85 milionë të infektuar me COVID-19 në botë

Rastet me koronavirus në botë kanë kaluar shifrën e 85 milionë të infektuar sipas të dhënave të Johns Hopkins University.

Sipas universitetit amerikan që prej nisjes së pandemisë së Covid-19 janë regjistruar 85.122.080 raste, nga të cilët 1.843.135 kanë ndërruar jetë.

Ndërsa të shëruarit në mbarë botën janë 47.860.306 persona.

Më e prekur nga pandemia është SHBA-ja e cila deri tani regjistron 20,639,219 të infektuar dhe 351,580 të vdekur.

SHBA-ja ndiqe nga India me 10,340,469 të infektuar dhe 149,649 të vdekur. Më pas është Brazili 7,733,746 të infektuar dhe 196,018 të vdekur.

Postime të ngjashme

Republika Çeke: Kina ka miratuar kërkesën për ofrimin e vaksinave COVID-19

R Zh

Vizita historike në Irak, Papa Françesku dhe kleriku shiit diskutojnë sigurinë e të krishterëve

T E

Aksident i rëndë me autobus në Poloni, gjashtë të vdekur

S.B.

Një i vdekur në protestat në Senegal kundër arrestimit të liderit opozitar

T E

A janë prekur më fort nga koronavirusi emigrantët në Gjermani?

T E

Moldavia bëhet vendi i parë evropian që merr vaksinat Covid-19 sipas skemës COVAX

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...