Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mbi 85 përqind e të vdekurve kanë pasur edhe sëmundje tjera

Shkup, 15 tetor – Lidhur me pritjen për disa ditë për testimet e caktuar nga mjekët amë, ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tha se pritet të tejkalohet me testet e shpejta dhe njoftoi një donacion prej 7.500 që duhet të vijë në dhjetë ditët e ardhshme, ndërsa gjithashtu do blihen me një hua nga Banka Botërore.

Lidhur me vdekshmërinë, ai theksoi se shumica, mbi 85% e të vdekurve, kishin sëmundje të tjera mbi moshën 60 vjeç dhe se është grupi më kritik dhe më i rrezikuar. Filipçe shtoi se ka edhe pacientë që vijnë në spital vonë dhe me parametra të dobët dhe duhet të lidhen menjëherë me një aparat respirator.

Postime të ngjashme

Eurodeputetët drejtuar Shkupit dhe Sofies, largohuni nga debatet historike

N E

Analizë – Drejtësia në RMV-të / Funksionarët amnistohen të tjerët dënohen!

R Zh

Mund të vazhdohet ora policore

N E

Spasovski: Hetimi për rastin “Sozia” do të zgjerohet

N E

Vuçiq emëron Nevena Jovanoviq si ambasadore të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

N E

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...