Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Mbi 86 mijë të testuar për Covid-19 në Kosovë

Zhurnal Ads

86 mijë e 98 është numri i të testuarve për COVID-19 që nga dita e parë shfaqjes së rasteve në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën të ditur se deri më tani 17 mijë e 757 persona kanë dalë pozitiv me koronavirus.

IKSHPK njofton se numri i rasteve që kanë përfunduar me fatalitet është 661. Ndërkaq të shëruar janë 15 mijë e 34 persona.

Numri i rasteve aktive është 2 mijë e e 62.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Arrestohen tre të dyshuar dhe konfiskohen rreth 4.5 kg marihuanë

T E

Kryetari i Apelit kërkon që dënimi me kusht të hiqet për në rastet e korrupsionit

S.B.

Hoti me disa ministra sot raporton para deputetëve

admin

Reçica: PDK-ja s’ka kërkesë specifike për miratimin e buxhetit

S.B.

Në Spitalin e Pejës nëntë pacientë të infektuar me COVID-19 janë në gjendje të rëndë

S.B.

Tetë pacientë në gjendje të rëndë, nga 338 pacientët me COVID-19 të shtrirë në spitalet e Kosovës

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...