Kosovë Shqipëri

Mbledhja e përbashkët e qeverive, Prishtina dhe Tirana takohen të premten në Shkodër

Zhurnal Ads

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do të mbajnë mbledhjen e përbashkët të premten në Shkodër.

Lajmi u bë i ditur sot në mbledhjen e qeverisë së Kosovës, ku zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj, e cila është edhe koordinatore për këtë takim, tha se shumica e draft-marrëveshjeve ndërmjet dy vendeve kanë përfunduar.

“I kërkoj mirëkuptim ministrave tonë nëse ndonjë draft-marrëveshje nuk do të kalojë për marrëveshje atje. Për shkak të procedurave ligjore që i kanë pala shqiptare. Por besoj që deri më tani shumica e tyre kanë përfunduar, por një finalizim do të bëhet nesër”, tha ajo.

Krahas këtyre qeveria në mbledhjen e sotme miratoi edhe disa projekt-rregullore, në mesin e të cilave edhe ajo për riintegrimin e personave të riatdhesuar

Postime të ngjashme

Basha për Lëvizjen Politike të Topallit: Çdokush që do të rrëzojë këtë qeveri të korruptuar, është i mirëpritur në PD

admin

Asnjë gjurmë nga zhdukja e 19-vjeçares shqiptare, ja ku janë përqendruar hetimet. Familjarët të dëshpëruar i kërkojnë të kthehet

admin

Kosovë/ Policia shqipton 873 gjoba për mos respektim të masave ndaj COVID-19

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...