Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mbledhja mbaroi, Filipçe tregon se çfarë kanë vendosur

Shkup, 2 tetor, zhurnal.mk – Deri më tani, nuk ka rekomandime për ndonjë masë më kufizuese, pas përfundimit të takimit të ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe dhe anëtarëve të Komisionit për Sëmundjet Infektive.

Sipas Filipçes, në ditët në vijim do të monitorohet se sa do të jenë numrat e rasteve të reja me coronavirus.

“Ky është një numër vërtet i lartë krahasuar me ditët e mëparshme. Ne konkluduam që sot dhe nesër duhet të kontrollohet mënyra e përcjelljes së virusit në secilën komunë veç e veç. Nëse zbulojmë diçka, do të mund të vendosim se cilat masa dhe ku do të futen”, tha ministri për “Sitel”.

Filipçe thekson se deri në fundjavë do të dihet se çfarë masash dhe në cilën komunë duhet të zbatohen.

Postime të ngjashme

Takimi i dytë i Osmanit dhe Stoevit në Antalia

Dafina Vidishiqi

PDSH me Sadi Bexhetin synon fitoren në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Komuna e Jegunovcës pa menaxhim me mbeturinat, në hyrje të fshatrave ju “mirëpresin” deponitë e egra

Dafina Vidishiqi

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...