Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mbledhje e gjashtë komisioneve parlamentare

Shkup, 28 dhjetor, zhurnal.mk – Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot mbledhje do të mbajnë komisionet e Mbrojtjes dhe Sigurisë, të Politikës së Jashtme, të Vetëqeverisjes Lokale, për Transport dhe Lidhje dhe Ekologji, për financim dhe buxhet dhe Komisionin Ligjvënës-Juridik.

Në komisionin për mbrojtje dhe siguri mes tjerash do të debatohet rreth Propozim/ligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për ndjekje të telekomunikimeve.

Ndërsa në Komisionin për politikë të jashtme platformën për aktivitetet diplomatike do ta prezantoj ambasadori i Republikës së Maqedonisë së Veriut në Kroaci, Milaim Fetai.

Postime të ngjashme

ESHS: Regjistrimi po zhvillohet pa probleme, aplikacioni për diasporën është i sigurt

Z H

Nikollovski: Vazhdimisht do të shqyrtohet realizimi i Planit për korrupsion

Z H

Mot me diell dhe me erë për fundjavë shi dhe temperatura më të ulëta

Z H

Përfundoi debati i përgjithshëm rreth propozim ligjit për plotësimin e Ligjit për financimin e njësive të pushtetit lokal

R Zh

Vestager: Të respektohen rregullat e BE-së në planet kombëtare të rimëkëmbjes

T E

Lefkov: Për lëshimet e platformës së regjistrimit nuk është fajtor populli

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...