Mbledhje e përbashkët e qeverive të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Kosovës

Shkup, 16 shtator – Qeveritë e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Kosovës, sot në Shkup do ta mbajnë  mbledhjen e parë të përbashkët në përbërje të plotë, kryesuar nga kryeministrat Zoran Zaev dhe Albin Kurti.

Para fillimit të mbledhjes së përbashkët do të ketë ceremony për pritje zyrtare, dhe takim sy-më-sy të kryeministrave Zaev dhe Kurti, si dhe takime bilateral të ministrave në Qeveritë e dy vendeve.

“Mbledhja e përbashkët e qeverive do të mbahet menjëherë pas takimeve të kryeministrave dhe ministrave dhe në të është paraparë nënshkrimi solemn I disa memorandumeve dhe marrëveshjeve për bashkëpunim”, informojnë nga shërbimi qeveritar për shtyp.

Marrëveshjet, siç theksoi në konferencën e djeshme për shtyp zëdhënësi qeveritar, Muhamet Hoxha, janë nga sfera e infrastrukturës, diasporës, energjetikës, ekonomisë, turizmit, sigurisë, inovacioneve dhe zhvillimit teknologjik dhe sferave të tjera.

Related posts

Tetovë / Prej dy javësh asnjë kovid pacient në spital

R Zh

Moti sot në RMV

Z H

Statistika/ BESA me më shumë të rinjë në listat për këshilltarë komunal

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More