Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mbledhje e qeverisë, diskutohet gjendja e krizës

Shkup, 19 nëtor – Shërbimi për Shtyp i Qeverisë njoftoi sonte se Qeveria do të mbajë një seancë në orën 21:00, në të cilën pritet të merret vendimi për shpalljen e një gjendje krize në territorin e të gjithë vendit për një periudhë prej tridhjetë ditësh.

Shërbimi për shtyp i qeverisë tha se do të informojë në lidhje me konkluzat e mbledhjes pas përfundimit të tij.

Kryeministri Zoran Zaev në konferencën për shtyp pas sesionit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare tha sot se Qeveria ose  më së voni nesër, mund të vendosë  për propozimin e Këshillit.

Vendimi për gjendjes së krizës pasi kalon filtrin e Qeverisë shkon në selinë kryesore të qendrës së menaxhimit të krizës, e cila duhet të hartojë një plan veprimi për veprim.

Postime të ngjashme

Pendarovski – Kodheli: Maqedonia dhe Shqipëria meritojnë negociatat me BE-në

Zekirija Haxhiu

“Çairçanja” do të zgjerohet me 6 korsi dhe shtigje për biçikleta, do të rrënohen shumë objekte

Zekirija Haxhiu

Dimitrov: Bllokimi i Maqedonisë së Veriut është problem edhe i BE-së

Zekirija Haxhiu

Firmat vendore pjesë e platformës digjitale për rrjetëzim me zinxhirët global të furnizimit

Zekirija Haxhiu

Geer: Të gjithë duam fillim të negociatave sa më shpejtë të jetë e mundur

Zekirija Haxhiu

Spasovski demanton: Nuk ka ndërprerje, ka kërkesa të shtuara për dokumente personale

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...