Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mbledhje online mes Zaev, Rama dhe Vuçiç për një Ballkan më evropian

Shkup, 22 korrik – Kryeministri Zoran Zaev në mëngjes ka pasur mbledhje onlajn lidhur me përgatitjet për Forumin ekonomik për bashkëpunim rajonal, që e organizojnë me kolegun e tij shqiptar, Edi Rama dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

“Në mëngjes kam pasur mbledhje produktive kushtuar përgatitjeve për Forumin ekonomik për bashkëpunim rajonal, të cilin së bashku me presidentin serb Alaksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama e organizojmë në Shkup më 29 korrik, Lidhemi edhe më shumë që ta lehtësojmë dhe përmierësojmë jetën e të gjithë qytetarëve tanë. Ky është Ballkan i ri, evropian”, ka shkruar kryeministri Zaev në profilin e tij në Fejsbuk.

Postime të ngjashme

Ganiu uron ditën e kryengritjes dhe Republikës së Krushevës

Z H

Shënimi i 118-vjetorit të Republikës së Krushevës dhe 77-vjetorit të Mbledhjes së parë të KAÇKM-së

Z H

Pendarovski: T’i tejkalojmë ndasitë dhe të bashkohemi rreth idealeve të Ilindenit

Z H

Osmani: Ilindeni, festë që do të na bashkojë

Z H

SHBA-të urojnë gjithashtu ditën e Ilindenit

Z H

Një orë pritje në kufirin Maqedoni-Greqi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...