Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Mblidhet Komisioni Hetimor parlamentar lidhur me procesin e privatizimit

Sot, duke filluar nga ora 11:00 do të mblidhet Komisioni Hetimor parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë.

Sipas axhendës, ky Komision fillimisht do të bëjë miratimin e rendit të ditës, më pas do të vazhdoj më përzgjedhjen e ekspertëve të jashtëm.

Po ashtu, do të bëhet caktimi i intervistave për dëshmitar dhe të punë të ndryshme.

Postime të ngjashme

Kurti me rastin e “Ditës së Evropës”: Për njerëzit e Kosovës, BE-ja është më shumë se struktura dhe institucione

N E

Nga një aksident rrugor në Carralevë të Shtimes kanë humbur jetën dy fëmijë

N E

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka reaguar lidhur me sulmin në Zubin Potok

N E

Ministri i Jashtëm kroat Gordan Grliq-Radman i reagon Vulinit pas deklaratës se Kroacia dhe Kosovën janë “vëllezër të armëve”

N E

Policia e Kosovës jep detaje lidhur me rastin e ndodhur sot në Zubin Potok

N E

Vjosa Osmani sot kujtoi heroin e kombit, Ilir Konushevcin: Iliri dhe liria janë një

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...