Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Mblidhet kryesia e LDK-së, Isa Mustafa pritet të jap dorëheqje

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të mblidhet pas humbjes së madhe që morën më 14 shkurt.

Burime të Insajderi, thonë se Mustafa pritet të jep dorëheqje nga pozita e kryetarit të LDK-së.

Mustafa të dielën tha se “do të bëjnë një analizë të thellë të këtyre rezultateve”.

Partia e themeluar nga Ibrahim Rugovës nuk ka arritur që të dal e para në asnjë komunë.

Vetëm 13.08% ka arritur të marrë LDK kur janë numëruar 99.23% të votave.

Postime të ngjashme

Haziri: LDK nuk ka nevojë sillet sikur VV në opozitë, roli ynë dallon si nata me ditën

D V

Hasani: Marrëveshja e propozuar nga Kurti për paqe me Serbinë është primitive

D V

Armend Agolli, kandidat i LDK-së për kryetar të Mitrovicës

D V

Varroset 18 vjeçarja Anjeza Bellanica që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

D V

Abdixhiku takon kandidatët për kryetar komunash: Vullneti dhe vizioni për fitore dhe rikthimin e madh është pika që na bashkon

D V

Gërvalla takon përfaqësuesit e shoqatave të diasporës, flasin për institucionalizim të bashkëpunimit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...