Mblidhet Qeveria, ky është rendi i ditës (Dokument)

Qeveria e Kosovës në krye me Albin Kurtin, do të mbajë sot mbledhjen e radhës.

Mbledhja pritet të mbahet në orën 10:00.

Gazeta Sinjali ka siguruar rendin e ditës me 34 pikat që pritet të diskutohen.

Në këtë mbledhje pritet të diskutohet për shqyrtimin e propozim-vendimit për shkarkimin e Bordit të Drejtorëve në Ndërmarrjen Publike Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidrodrini” në Pejë.

Gjithashtu në këtë mbledhje do të shqyrtohet draft koncepti i dokumentit për zhvillimin e procesit të vetingut në Sistemin e Drejtësisë.

Related posts

MASHT thotë se është gati për fillimin e vitit të ri shkollor, presin vendimin final nga Qeveria

D V

Fushata zgjedhore, IKSHPK bën thirrje për ndalimin e aktiviteteve publike dhe grumbullimin e qytetarëve

D V

Rriten rastet e kontrabandimit me emigrantë, 20 të arrestuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More