Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Mblidhet sërish Komisioni Hetimor për procesin e privatizimit në Kosovë

Zhurnal Ads

Sërish sot do të mblidhet Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë.

Deputetët e këtij Komisioni në ora 13:00 do të intervistojnë ish-ministrin e Tregtisë dhe Industrisë, Bujar Dugolli.

Ndërsa, në ora 14:00 pritet të intervistohet ish-drejtoresha menaxhuese Mirka Tahiri.

Ndërkaq, edhe gjatë ditës së djeshme ishte mbledhur ky Komision e ku u intervistua ish-zëvendësdrejtori i AKM-së, Ahmet Shala i cili deklaroi se beson që nuk janë shkatërruar dokumentet e privatizimit në Kosovë në vitin 2008-të.

Tutje ish-ministri gjatë intervistimit nga Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit duke hequr çdo dilemë se kanë humbur dokumentet gjatë djegieve të tyre më 2008, theksoi se të gjitha dokumentet e privatizimit janë të skanuara dhe të ruajtura në arkivin elektronik të Bashkimit Evropian.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Veliu reagon pas plagosjes së policit në Veternik

S.B.

​Mashtrim për viza pune në Gjermani, arrestohet një person në Deçan

S.B.

Balaj-Halimaj: Prej se VV mori pushtetin në Prizren, migrimi është rritur 400% në këtë qytet

S.B.

“S’është punë e jotja sa e njoh gjuhën shqipe”, Duda Balje përplaset me Driton Selmanajn

admin

Kryeministri Hoti reagon pas incidentit në Kuvend, tenton të arsyetohet për mungesën në seancë

D XH

Në Bibliotekën e Gjilanit vendoset pllaka e sallës së lexuesve me emrin e Agon Musliut

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...