Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mbretëresha Elisabeth pret presidentin Biden për çaj

Në fund të samitit të vendeve të G7, Mbretëresha Elisabeth priti presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Bide në kështjellën e Windsor.

I pritur me një ceremoni të lartë zyrtare, Biden dhe bashkëshortja e tij, u ftuan nga mbretëresha të hyjnë në kështjellë për të pirë së bashku një filxhan çaj.

Në 69 vjet mbretërim Elisabetha i ka takuar të gjithë presidentët e Shteteve të Bashkuara me përjashtim në Lyndon Johnson./A2

Postime të ngjashme

Armenia thotë se tre ushtarë të saj u vranë nga forcat azerbajxhanase

D V

Biden: Sulmet kibernetike mund të çojnë në luftë

D V

Nga sot, mohimi i gjenocidit në Bosnje ndalohet

D V

HRW: Sulmet në Gaza duket se përbëjnë krime lufte

D V

Dy njerëz të vdekur nga shpërthimi në Gjermani

D V

Parashikime më të mira për ekonominë globale më 2022

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...